Detektor (nejenom) narkotik

Datum: 09.05.2017 | Autor: SpyShop

Policie využívá specializovaná zařízení pro detekci a identifikaci nebezpečných látek. Laser Detect Systems je lídrem v oblasti profesionálních detektorů.

Řešení LDS vznikají ve spolupráci zkušených vědců s důstojníky izraelské armády a se zvláštními službami a přinášejí funkční spojení nejnovějších technických výdobytků s operativními znalostmi a to jak v podobě mobilních, tak i stacionárních zařízení. V České republice zařízení je dostupné prostřednictvím obchodu Spy Shop.

 

Trio detektorů výbušnin, drog a jiných nebezpečných látek zajišťuje komplexní ochranu - od masových akcí po hranice a objekty vystavené zvýšenému riziku teroristických útoků.

 

I-Scan detekuje a identifikuje nebezpečné látky na základě vzorků z povrchu nebo výparů. Slouží jak ke kontrole vozidel bez jejich demontování, zavazadel bez jejich otevírání, tak i k osobní prohlídce osob podezřelých z kontaktu s nebezpečnými nebo nelegálními materiály.

 

G-Scan umožňuje identifikovat více než 10 tis. sloučenin bez nutnosti otevírání a přímého kontaktu s látkou ve skleněné nebo plastové nádobě. B-Scan jako stacionární nástroj HSBLS (High Sensitive Bottled Liquid Scanner) slouží ke kontrole obsahu lahví a jiných obalů z hlediska nebezpečných a nelegálních látek v podobě prášku, kapalin nebo pevných těles.

 

Co a jak odhalí?

I-Scan využívá metodu IMS (iontovou mobilní spektroskopii), odhaluje stopové množství drog a testuje vzorky výparů z ovzduší už během 5 sekund. Umožňuje rychlou osobní kontrolu nebo prověření auta z hlediska kontaktu s drogami.

 

G-Scan Pro je laserový detektor založený na Ramanově spektroskopii. Umožňuje bleskovou identifikaci obrovského množství látek v kapalné podobě (např. roztoky kokainu, rozpuštěné znásilňovací drogy), určí prášky a tablety bez otevírání obalů - je to mobilní kriminalistická laboratoř, díky níž lze výsledek získat bleskově na místě bez čekání na analýzu ze stacionární laboratoře.

 

 

I když je B-Scan stacionární detektor, lze ho chápat jako přenosnou stanici na kontrolních místech na letištích, na dopravních institucích a na dalších místech, která vyžadují zvláštní dohled. Podobně jako G-Scan i B-Scan využívá laserovou Ramanovu spektroskopii a jeho zabudovanou datovou knihovnu o nebezpečných látkách lze aktualizovat a rozšiřovat podle potřeby.

 

Všechna zařízení se vyznačují snadným použitím a přehlednými informacemi o detekování nebezpečné látky na velkém displeji. Operátor detektoru nemusí disponovat pokročilými technologickými znalostmi, aby mohl efektivně a rychle při práci používat detektory.

 

G-Scan Pro umožňuje zapamatování a popsání prozkoumaných látek a díky obrovské přesnosti je schopen odlišit např. vzorky kokainu z různých zdrojů. Navíc lze databázi sdílet mezi zařízeními.

 

Inovativní přístup k detekci a spolusdílení informací umožňuje vytvoření mapy cest a propojení mezi šaržemi drog a také analýzu způsobu činnosti drogových zločineckých skupin.

 

Mají se teroristé bát?

Tváří v tvář terorismu má rychlá a efektivní detekce hrozeb klíčový význam pro bezpečnost. Řešení LDS umožňují identifikaci výbušnin, toxických látek a jiných prekursorů, např. na masových akcích. Usnadňují odstranění hrozeb v rané fázi, aby efektivně zabránily tragédiím.

 

I-Scan odhalí a identifikuje minimální množství výbušných materiálů na testovaném povrchu nebo jejich výpary a G-Scan operátorovi umožňuje v terénu identifikovat veškeré látky s laboratorní přesností. B-Scan identifikuje látky uzavřené v plastových, skleněných a průhledných nebo poloprůhledných nádobách, operátor zařízení díky tomu nemusí otevírat podezřelé lahve, aby se dozvěděl, jaká látka je v nich ve skutečnosti převážena. 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: