Den záchranářů

Datum: 19.05.2014 | Autor: nprap. Bc. Daniel Vítek

TEPLICE - Den záchranářů v Teplicích se již tradičně vydařil, návštěvníci viděli mnoho zajímavého.  

 

Vyprošťování z vozidla - foto: PČR, Hasiči

 

 V sobotu 17. května se od 13 do 17 hodin u Olympia centra v Teplicích konala již jedenáctým rokem preventivní akce Den záchranářů. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si techniku všech složek integrovaného záchranného systému, vyzkoušet si otočný simulátor havárie, nebo motocyklový trenažér, k dispozici byly i brýle simulující otřes mozku, stav po požití alkoholu, nebo drog. Děti si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti na kole, nebo koloběžce, dospělí zase parkování na přesnost.

 


      Návštěvníci také měli možnost nechat si kriminalistickým technikem sejmout otisky prstů, vyzkoušet si znalost dopravních značek, prohlédnout si výstroj člena pořádkové jednotky, nebo se podívat na policejní Passat v civilním provedení. Nově se představilo i policejní vozidlo určené k vážení nákladních vozidel.

 


     Přes krátkou nepřízeň počasí všechny celý program zaujal, již tradičně měla pozitivní ohlas ukázka zákroku hasičů a záchranářů při simulované dopravní nehodě, od druhé ukázky museli dokonce hasiči odjet k reálně dopravní nehodě dvou osobních vozidel. K vidění bylo množství dalších zajímavých věcí a je dlužno říci, že se 11. ročník díky všem zúčastněným velmi vydařil.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: