DĚĆÍN – Deset teenagerů nadýchalo

Datum: 17.09.2014 | Autor: nprap. Petra Trypesová

Policisté z jižní části děčínského okresu opět vyrazili mezi mládež. V  noci z pátku na sobotu 13.9.2014 se zaměřili na podniky v blízkém okolí Děčína. Cílem zářijového opatření byly, stejně jako u těch předešlých, kontroly zaměřené na dodržování zamezení, podávání a prodávání alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladších 18ti let.

 

Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu v dechu u deseti teenagerů - PČR

 

Policisté z jižní části děčínského okresu opět vyrazili mezi mládež. V  noci z pátku na sobotu 13.9.2014 se zaměřili na podniky v blízkém okolí Děčína. Cílem zářijového opatření byly, stejně jako u těch předešlých, kontroly zaměřené na dodržování zamezení, podávání a prodávání alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladších 18ti let, dodržování ustanovení zamezující hraní mladistvých na výherních automatech a v případě, že se tak děje, odhalit osobu, jež to mladistvým umožňuje. Kromě zmiňovaných cílů se přítomní strážci zákona zaměřili také na osoby hrající na automatech, kterým jsou státem poskytovány různé druhy sociálních dávek a příspěvků a osoby v celostátním pátrání. Do víkendové akce se zapojilo dvacet policistů a pracovnice Magistrátu města Děčína.


 
Během pětihodinového opatření policisté zkontrolovali tři osobní vozidla a padesát osob. Navštívili osm objektů, především barů, heren a restaurací. Začátek opatření byl odstartován návštěvou bývalého kulturního domu v Jílovém, následovaly další dvě jílovské restaurace. Ukázalo se, že z kontrolovaných děvčat a chlapců deset mladistvých nedokázalo odolat svodům alkoholu. Šestnáctiletý chlapec z Jílového nadýchal 0,53 promile alkoholu. Tři děvčata z Děčína skončila v rukou zákonných zástupců  poté, co šestnáctiletá dívka nadýchala 0,43 promile. Dvěma patnáctiletým dívkám displej drägeru ukázal 0,37 a 0,57 promile alkoholu v dechu. Výzvě k provedení dechové zkoušky všichni oslovení teenageři vyhověli. Nejvíce naměřili policisté sedmnáctiletému mladíkovi z Benešova nad Ploučnicí. Nadýchal 2,42 promile alkoholu, což odpovídalo dle jeho slov 1,5 litrové lahvi zlatavého moku.  Nejvíce mladých bylo pod vlivem alkoholu nalezeno u hudebního klubu v Děčíně I.  Alkohol si opatřili zpravidla sami nákupem u prodejců, kteří na věk zákazníků nedbali.


 
V rámci opatření bylo zjištěno deset přestupků, které budou po zpracování předány do rukou děčínských úředníků z Magistrátu města Děčína. Policisté v rámci prováděné akce pomohli také osmnáctileté dívce, jež požití alkoholu nesla po zdravotní stránce velmi špatně. Záchranka si opilou slečnu nakonec odvezla s sebou. 


 
 V souvislosti s pátečním opatřením se policisté zaměřili na níže uvedené překračování zákona :
§ 12 odst. 1 zákona č. 379/2005 Sb.
ust. § 201, 204, 252 zákona č. 40/2009 Sb.
ust. § 30 odst. 1 písmena a,e,f,o,p) zákona č. 200/1990 Sb.
 
S ohledem na současný trend užívání alkoholu a drog mladistvými budou bezpečnostní opatření prováděna i nadále.

Štítky

děčín Alkohol mladiství

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: