Červíček odchází definitivně z policejního prezidia

Datum: 11.03.2014 | Autor: Petr Duchoslav


Bývalý policejní prezident M. Červíček se dohodl s Tomášem Tuhým, který nyní dočasně řídí policii, na předčasném odchodu z policejního prezidia. První náměstek policie Tuhý vedl v minulých dnech jednání se svým předchůdcem Červíčkem, který v současné době míří do jednoho z krajů, aby zde stanul v čele policie. Naopak Tuhý, který byl pověřen dočasným řízením české policie, už v únoru řekl, že se bude ucházet o funkci policejního prezidenta v řádném výběrovém řízení.

 

Martin Červíček na tiskové konferenci - Policie ČR

 

I když Červíček dával najevo, že i on má zájem o funkci policejního prezidenta, již skoro rok a půl zastával, nyní je jasné, že poté, co neuspěl v rozkladném řízení, v této funkci již nestane. Chystá se naopak jeho přesun do jednoho z krajů, konkrétní detaily budou známy v nejbližších dnech. V médiích zatím prosákla informace, že Červíček by se měl stát ředitelem policie v Královehradeckém kraji, ale zatím jde o nepotvrzenou zprávu. Ani Tuhý sám informaci nepotvrdil: ,,Je to na dohodě s příslušnými řediteli," poznamenal první náměstek policie.

 

Tuhý současně naznačil, že se chce situaci řešit rychle, nejlépe ještě během března: ,,Záměr přesunout pana generála Červíčka do krajských struktur bude znamenat, že dojde k nějakým posunům. A jestli to bude Královéhradecký kraj, nebo to bude nějaký jiný, to je otázkou několika málo týdnů. V průběhu měsíce března tuto situaci vyřešíme." Červíček před svým jmenováním policejním prezidentem od března 2011 do srpna 2012 řídil Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

 

Tím se v podstatě vyřeší vleklý problém policejního schizmatu, kdy určité období měla Česká republika dva policejní prezidenty, což byl nadále neudržitelný stav. P. Lessy po svém jmenování policejním prezidentem prakticky ihned na svou funkci rezignoval a zamířil do obnoveného místa policejního přidělence pro Slovensko a Maďarsko. Tím bude formálně kauza dvou policejních prezidentů ukončena a po vyhlášení řádného výběrového řízení na šéfa tuzemské policie tak v jejím čele stane řádný policejní prezident.

 

Štítky

prezident policie Červíček

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články