CELLSENSE - detektor mobilních telefonů ve vězení

Datum: 04.09.2019 | Autor: Redakce PN

Problém, se kterým se potýká většina věznic, včetně těch nejpřísněji střežených. Mobilní telefony u vězňů jsou zcela běžné, jsou prakticky neodhalitelné. Řešení nabízí CellSense Group z USA, která přichází na trh s detektorem mobilních telefonů.

 

Detektor mobilních telefonů v praxi... foto: Cellsensegroup.com

 

Nápadů, jak zabránit pašování mobilních telefonů bylo již mnoho a vesměs bez výrazného efektu. Rušení signálu GSM je kontraproduktivní s ohledy na zákon a zejména pak na širokopásmé rušení ve velkém rozsahu, které samozřejmě vyruší i mobilní telefony personálu věznic. S řešením přichází společnost CellSense.

 

Detekuje až 40 vězňů za minutu

 

Detektor je mobilní, schopný pracovat až 16 hodin na baterie. Lze nastavit rozsahy, které detekují i kovové předměty u vězně (šroubovák, žiletka...), ale nejčastěji nalezne uplatnění v detekci mobilních telefonů. Ten nemusí být zapnutý, je detekován i vypnutý mobilní telefon a to i v případě, že se nachází v dutinách vězně. 

 

Jednoduchá obsluha dělá z CellSense užitečného pomocníka. Detektor stačí postavit na chodbu, či ke stěně, rozsah měření je okolo 1.5 metru (umožňuje i skenování přes zeď). Vězeň, který okolo projde bude ,,skenován" a obsluha ihned bude informována, zelený maják znamená vše v pořádku, oranžový značí možný kontraband a červený maják je signálem, že vězeň u sebe má mobilní telefon.

 

Systém zvládá za minutu až 40 ,,skenování", je mobilní, díky osazení kolečky jej lze libovolně přemisťovat dle potřeby. Váha činí necelých 25 kilogramů.

 

Míra intenzity je znázorněna pomocí sloupce LED diod a pomocí majáku

 

Ovládání detektoru umožňuje nastavení citlivosti a i hlasitosti sirény.

 

Cena se odvíjí od počtu zařízení, úchytů atp., a je v řádu desítek tisíc dolarů.

 

Zdroj: CellSense

 

Štítky

mobil mobil v kriminále cellsense telefon vězení

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Miroslav Datum: 13.03.2019 Čas: 14:14

Proč to ještě nemáte?