Bič na silniční piráty v polském Slezském vojvodství

Datum: 12.08.2014 | Autor: Michal Voska

Policie v Slezském vojvodství obdržela tři ze sedmi automobilů Opel Insignia. Ve výbavě nechybí záznamové zařízení s radarem, motor o výkonu 222 koní, umožňující uhánět až 240-kilometrovou rychlostí.

 

Nové vozy Opel Insignia disponují výkonem 222 koní, zrychlují z 0 na 100 za 7.6 sekundy a rychlost je elektronicky omezena na 240 km/h. První tři kusy obdrželo policejní oddělení v Bialskej, další čtyři budou dodány do konce roku. Vozy budou plně vybaveny pro stíhání nejen dálničních pirátů, ve výbavě nechybí radar monitorující rychlost vozidel. Ty lze snímat zepředu i zezadu, čili je policejní Insignia na dálniční piráty ideálně vybavena.

 

Policejní vozy Opel Insignia  foto: Policja.pl

 

O komfort posádky se stará dvouzónová digitální klimatizace a samozřejmě veškeré prvky aktivní i pasivní bezpečnosti počínaje ABS, konče Airbagy, EBD apod. samozřejmostí jsou skrytá signalizační zařízení, kdy jsou světelné nápisy STOP ukryté za zadním sklem. Policejní Insignie jsou výbavou podobné našim Passatům R36, taktéž i v maskování zjevných signalizačních prvků.

 

Polsko tyto vozy získalo z Evropského fondu pro regionální rozvoj, cena jednoho vozu se pohybuje okolo 130.000 Zlotých,, tedy okolo 800.00 Korun.

Štítky

nové vozy insignia polsko

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: